Učenci 1. triletja OŠ Deskle so sodelovali v vseslovenskem projektu, ki ga organizira Društvo za otroke z redkimi boleznimi Viljem Julijan. Ustvarjali so srčna sporočila podpore, namenjena otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam. 28. februarja namreč obeležujemo SVETOVNI DAN REDKIH BOLEZNI.

Galerija

Redke bolezni so zelo težka zdravstvena stanja, kar 75-odstotkov bolnikov so otroci. Te bolezni so večinoma neozdravljive, pogosto tudi smrtonosne. Mali bolniki skupaj s svojimi družinami doživljajo zelo težke stiske. Vsaka podpora v takšni stiski veliko pomeni, hkrati pa daje malim borcem priznanje za njihovo borbo z boleznijo ter priznanje neprecenljive vrednosti njihovega življenja in obstoja. S pismi podpore, risbicami, voščilnicami in besedami so tudi učenci naše šole želeli otrokom z redkimi boleznimi izraziti podporo, razumevanje in sočutje.