ŠKRATJI KRAS

V sredo, 3. 4. 2024, so se učenci 1. triade odpravili raziskovat Kras. Z vlakom so se odpeljali do Štanjela. Tam so z vodiči krenili po škratji poti, na kateri jih je čakalo veliko zanimivih nalog in dogodivščin. Skupaj s škrati so celo pregnali napovedano slabo vreme in preživeli res prav poseben dan.

ČETRTFINALNO TEKMOVANJE V ODBOJKI ZA STAREJŠE DEKLICE

V nabito polni dvorani OŠ Škofljica smo se na prvi tekmi  pomerili z
domačinkami. V napeti tekmi in ob bučnem navijanju smo v tretjem nizu le strli odpor in slavili z 2:1.
Komaj smo si malo odpočili, že smo se na parketu pomerili z OŠ Ankaran. Kljub nepopustljivosti in borbi za vsako žogo smo morali na koncu priznati premoč nasprotnicam. Izkušnja nam bo ostala v zelo lepem spominu in z dvignjenimi glavami gremo novim zmagam na proti.

BILO JE NEKOČ … V 1. RAZREDU

V januarju in februarju so prvošolci spoznavali življenje v preteklosti in ga primerjali s sedanjostjo. Podali so se v raziskovanje in zbrali zajetno število zanimivih starih predmetov. Sestavili so pravi mali muzej. Mnogi so stare predmete videli prvič, zato je bilo še toliko bolj zanimivo spoznavati njihovo uporabo in jih pravilno poimenovati. Ugotovili so, da je celo videokaseta že predmet iz »starih časov«. Poleg predmetov so spoznavali tudi oblačila, jedi, igrače, igre, pesmi, plese in običaje. In ker je bil ravno pust, tudi star slovenski običaj, so seveda tudi veselo pustovali. Prav tako so na temo preteklosti likovno ustvarjali in izdelali mini gugalnega konjička.

DRSANJE NA BLEDU

V sredo, 10. 1. 2024, so se učenci od 4. do 7. razreda podali na Bled. Ne na kremšnite, ampak na športni dan! V mrzlem jutru smo se z vlakom odpeljali na Bled, kjer smo se najprej sprehodili ob jezeru do Ledene dvorane, kjer drsajo in trenirajo tudi »ta pravi« drsalici in hokejisti. Izposodili smo si drsalke, nadeli čelado na glavo in se pogumno zapodili po ledeni ploskvi. Prvi koraki so bili za nekatere kar precej težki, na koncu dneva pa smo bili vsi že čisto pravi drsalci. Najpogumnejši so se pomerili celo v igri hokeja na ledu. Po koncu drsanja je sledil še sprehod od jezeru nazaj do železniške postaje. Polni vtisov in dobrih občutkov smo se usedli na vlak, ki nas je srečno popeljal nazaj do doma.

Januša S.

KULTURNI DAN RASTEM S KNJIGO

V torek, 19. 12. 2023, smo se zgodaj zjutraj odpeljali na Kostanjevico. Tam smo si ogledali cerkev, grobnico zadnjega francoskega kralja Karla X. iz bourbonske dinastije ter Škrabčevo knjižnico s knjigami izjemne vrednosti. Nato smo se odpravili do novogoriške Knjižnice Franceta Bevka. Izvedeli smo, da imajo več kot pol milijona knjig in ostalega gradiva, ogledali smo si tudi vse oddelke knjižnice in Bevkovo sobo z razstavljenimi knjigami, ki jih je pisatelj bral, ter njegovimi rokopisi. V okviru projekta Rastem s knjigo smo prejeli delo Modri otok pisateljice Irene Androjne. Sledil je še zadnji postanek v kulturnem domu, kjer nas je plesna skupina Katja dance company v okviru Glasbene mladine popeljala v svet knjige. Po predstavi smo se polni novih vtisov in podatkov vrnili na našo šolo. Tudi vam bi priporočili tako zanimiv in bogat kulturni dan.

Sedmošolci OŠ Deskle

DECEMBRA SE JE V 4. A DOGAJALO

1. decembra je četrtošolce pričakal prav poseben koledar: vsak dan v tednu so morali opraviti eno dobro delo in za opravljeno nalogo so si prislužili nagrado.

Tako so morali pripovedovati šale, si podeliti objeme, postati skriti prijatelj nekomu v razredu, brati mlajšim učencem, napisati zahvale čistilkam in kuharicam, napisati prijazna sporočila sosedom, skuhati topel napitek nekomu od domačih, se naučiti in v razredu zapeti smešno pesem, zbrati in podariti oblačila ali igrače, ki jih ne potrebujejo več … Za nagrado so bili en dan brez matematike, en dan brez domače naloge (no, teh dni je bilo potem na koncu več), pri likovni umetnosti so oblikovali in pekli piškote, imeli so podaljšan odmor, plesno uro, dobili so tudi kakšno sladko nagrado, za konec pa so dobili čisto pravo razredno zabavo s prigrizki, igrami in ledenim čajem.

Srečno in vse dobro v novem letu vam želijo učenci in učiteljica 4. a.

(Skupno število obiskov: 44.907 , današnji obisk: 1)