V sredo, 22. 3. 2023, smo imeli naravoslovni dan. Ogledali smo si hidroelektrarno ČHE Avče. Učiteljica je predlagala ta dan za ogled, ker je 22. marec svetovni dan voda. Najprej smo si ogledali notranjost elektrarne, kjer je bila tudi zelo globoka luknja. Seznanili smo se z delovanjem elektrarne. Sledila je vožnja do Kanalskega Vrha, kjer smo najprej pomalicali. Prisluhnili smo razlagi o delovanju akumulacijskega jezera in povezanosti z elektrarno v Avčah. Ogledali smo si tudi umetno narejeno mlako, kjer naj bi bilo veliko različnih živali. Z avtobusom smo se vrnili v šolo in se pred šolo igrali družabno igro »Človek, varčuj z energijo« na temo obnovljivih virov energije. Igra je zelo zanimiva, saj smo učenci sami narisali tako igralno polje kot tudi sami postali žive figure.  V razredu smo spoznali še namizno obliko te igre. Na naravoslovnem dnevu smo tako spoznali, kako pomembna je voda za pridobivanje električne energije in kako prav je, da obeležujemo tudi svetovni dan voda, ki nam nudi priložnost za premislek o pomenu vode z različnih vidikov. (Zala, 6. a)