V torek, 19. 12. 2023, smo se zgodaj zjutraj odpeljali na Kostanjevico. Tam smo si ogledali cerkev, grobnico zadnjega francoskega kralja Karla X. iz bourbonske dinastije ter Škrabčevo knjižnico s knjigami izjemne vrednosti. Nato smo se odpravili do novogoriške Knjižnice Franceta Bevka. Izvedeli smo, da imajo več kot pol milijona knjig in ostalega gradiva, ogledali smo si tudi vse oddelke knjižnice in Bevkovo sobo z razstavljenimi knjigami, ki jih je pisatelj bral, ter njegovimi rokopisi. V okviru projekta Rastem s knjigo smo prejeli delo Modri otok pisateljice Irene Androjne. Sledil je še zadnji postanek v kulturnem domu, kjer nas je plesna skupina Katja dance company v okviru Glasbene mladine popeljala v svet knjige. Po predstavi smo se polni novih vtisov in podatkov vrnili na našo šolo. Tudi vam bi priporočili tako zanimiv in bogat kulturni dan.

Sedmošolci OŠ Deskle