POKLICNA ORIENTACIJA UČENCEV

Spoštovani,

Začenja se poklicna orientacija za učence osnovnih šol. Sem Miha Indihar, zaposlen kot vzgojitelj v dijaškem domu, po izobrazbi pa magister socialnega dela z družino ter magister zakonskih in družinskih študij.

Konec junija (26.6.2024) sem vam poslal informativno elektronsko sporočilo, v katerem sem vas obvestil o nameri predstavitev različnih poklicev za učence osnovnih šol. Več kot 30 osnovnih šol sem tudi obiskal (hvala za prijazen sprejem), z nekaterimi pa smo imeli informativni telefonski pogovor. Če želite o ideji izvedeti kaj več, si lahko na spletni strani www.pro-mind.si preberete rubriko »O projektu«, še vedno pa me lahko kontaktirate in vam posredujem dodatne informacije ter odgovorim na vaša dodatna vprašanja.

Vse predstavitve bodo potekale na daljavo (preko zooma), tako da so dostopne vsem učencem. Prav vse predstavitve pa so tudi popolnoma brezplačne in brez kakršnihkoli obveznosti. Zagotovo bom pripravil predstavitev vsaj 25ih različnih poklicev, predvidoma pa veliko več (samo v oktobru je pripravljenih 15 predstavitev). Trajale bodo ob oktobra 2024 do konca marca 2025.

Predstavitve različnih poklicev se začenjajo že naslednji teden. Prva predstavitev bo tako v četrtek, 3.10.2024 ob 19:00 uri (FIZIOTERAPEVT), takoj v petek, 4.10.2024 pa že sledi naslednja (OSEBNI TRENER). Pri vseh predstavitvah sodelujejo strokovnjaki ali študentje višjega letnika. Vse predstavitve bodo potekale ob 19:00 uri (dopuščam izjeme).

Postopek prijave

Na spletni strani https://pro-mind.si/pro-mind-junior/ so že odprte prijave za prva dva poklica. Vsi, ki jih zanima najavljen poklic, v tabeli preprosto kliknejo na PRIJAVA. Ob prijavi lahko napišejo vsa vprašanja, ki jih zanimajo in na predstavitvi bomo poskušali na ta vprašanja odgovoriti (odgovori na vprašanja učencev so tudi osrednji del vseh predstavitev). Samo prijavljeni bodo dobili povezavo, ki jo bom poslal približno 2 uri pred predstavitvijo (okoli 17:00).

Predstavitve potekajo v živo, udeležencem pa se ni potrebno izpostavljati s kamero (lastna odločitev). Med predstavitvijo lahko učenci napišejo dodatna vprašanja v pogovorno okno, vendar bomo na ta vprašanja odgovorili po koncu v naprej postavljenih vprašanj. Naloga vaše šole bi bila (prošnja/želja z moje strani), da svojim učencem oziroma njihovim staršem posredujete informacijo o tedenskih predstavitvah. Enkrat tedensko – vsak ponedeljek vam bom do 09:00 poslal tedenski napovednik (prvi je že v priponki). Pri tedenskem obveščanju bo tudi mnogo manj teksta kot danes 🙂 Vsi napovedniki pa bodo objavljeni tudi na instagramu: Pro-MIND

V kolikor ne želite prejemati teh informacij, pa me o tem le obvestite, da moja sporočila ne bodo po nepotrebnem nadležna.

Ker včasih pride do kakšnih tehničnih težav, se lahko zgodi, da bom informacije pošiljal iz drugih dveh elektronskih naslovov: info@pro-mind.si ali promind.miha@gmail.com . V kolikor ob ponedeljkih ne dobite sporočila, prosim preveriti spam sporočila.

Miha Indihar

www.pro-mind.si